NOVITECH Motorsport

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home

Násedlovice

Email Tisk PDF

radek_krakovic_nasedlovice_2011Květnový víkend 21. - 22. se konal už 13. ročník Slováckého kopce v Násedlovicích, bohužel s hořkým dovětkem Memoriál Stanislava Firtla, který podlehl v březnu těžké nemoci. Standa, jako organizátor navázal na závody, které se v Náselovicích konaly už v roce 1972 a zároveň vybudoval seriál závodů automobilů dovrchu na velmi vysoké úrovni.

V letošním sobotním závodu byla po průtrži mračen jezdcům započítána pouze jedna závodní jízda. Za náš tým Kovosteel Novitech Sudoměřice na stupně vítězů dosáhl Michal Novický s formulí Reynard 032 F3 v čase 1:01:29, který stačil na 3. místo absolutně. Druhý v celkovém hodnocení skončil Aleš Mlejnek s formulí Lotus jedoucí za partnerský tým Steelmet časem 1:00:67.

Před letošním závodem držel rekord násedlovické trati dlouhé 2210 m Otakar Krámský se sportovním prototypem Osella s časem 0:58:08, který ovšem v sobotu padl. Zasloužil se o to absolutně první a v letošní sezoně nepřekonatelný David Komárek s "plackou" Norma M20F časem 0:57:63.

Do TOP 10 se dostal týmový Radek Krakovič (viz obr.), který sobotním časem 1:05:65 obsadil devátou příčku. Výborni si vedl i zbytek Novitechu, když Zdeněk Němec, Jakub Trnka a Franta Ančík vyhráli svou třídu a přispěli plnou dávkou bodů do Týmové trofeje.

Nedělním jízdám přálo hezké počasí a opět se traťový rekord třásl v základech. David Komárek ho v první závodní jízdě srazil na rových 57 sekund, v té druhé na 0:56:34 Pro srovnání, v roce 1975 se časy nejrychlejšího Spideru pohybovaly kolem 1:15

Nedělní týmové umístění bylo téměř shodné s tím sobotním, jen Michal Novický si pohoršil o jednu příčku na 4. místo absolutně, kvůli kuriozní závadě. Po prvním nedělním tréninku byla zjištěna vysoká vibrace u jeho formule Reynard F3, následně vyvážena zadní kola. Vibrace na jednu závodní jízdu zmizela, ale v další se zase projevila. Mechaniky bylo zjištěno že se v první pravé zatáčce vlivem přetížení a trakce bortí vnitřní límec zadního kola. Následoval propad v čase přibližně o jednu sekundu. Petr Němec si polepšil na první místo ve třídě historických vozů.

Výsledky:

sobota: pdf

neděle: pdf

celkové pořadí: pdf

video

 

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner