NOVITECH Motorsport

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home

Slavkov u Brna - 1. Slavkovské serpentiny

Email Tisk PDF
IMG_8483_mZa proměnlivého počasí se odjel další závod šampionátu Mistrovství Střední Evropy v závodech automobilů do vrchu ve Slavkově u Brna pod názvem 1. slavkovské serpentiny.  Sobotní uplakané ráno se proměnilo v zatažený den bez deště. Tréninkové jízdy začaly na suchu a stejné podmínky vydržely i na odpolední závodní jízdy. Sluníčko prosvítající přes mraky ovšem nedokázalo opravit velmi nerovný povrch této pěkné technicky zajímavé trati. I tak se týmu Kovosteel Novitechu Sudoměřice podařilo bodovat, Michal Novický s formulí Reynard 032 F3 obsadil v sobotu třetí místo. Do absolutního pořadí jezdců zasáhl i týmový Jakub Trnka, který si velmi rychle zvykl na svou novou techniku v podobě sportovního prototypu Norma M20F, a získal 6. místo.
Bohužel nedělní počasí se zhoršilo, na suché trati se odjela pouze jedna závodní jízda, po které byl Jakub Trnka třetí a Michal Novický pátý v absolutním pořadí. V polovině druhé závodní jízdy začalo pršet, nižší objemové třídy závodních vozidel měly výhodu suchého povrchu, zatímco formulové vozy už startovali v dešti. Výsledkem byl propad jezdců v celkovém pořadí.
Tým se nepotýkal s většími technickými problémy, probíhaly jen lehké opravy podlahy monopostu, pod zvýšeným drobnohledem mechaniků bylo kvůli špatnému povrchu kontrolováno zavěšení kol. Další závod bude již tento víkend na legendární trati Ecce Homo ve Šternberku.
Výsledky:
 

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner