NOVITECH Motorsport

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home

Zvolen - review

Email Tisk PDF
zvolen_mOstrá Lúka u Zvolena byl po Náměšti nad Oslavou dalším závodem LMBC 2012 Mistrovství střední Evropy závodů automobilů do vrchu, které se zúčastnil také náš tým REC. Celý víkend visely kolem ostrolúcké trati zlověstně vypadající mraky, ale nakonec byl celý víkend bez deště.
Slovenský závod doprovázela velká divácká účast a mediální podpora, bohužel množství neukázněných diváků muselo být korigováno slovenskou policií. Jinak samotný závod probíhal bez větších komplikací a havárií. Trochu stínu na dobře zorganizovaný víkend vrhá odcizení několika elektrocentrál jednotlivých týmů, vše taky řešila policie.
Problémy se nevyhnuly ani Michalovi Novickému s formulí Reynard 032 F3, který tak tak dokončil druhou závodní jízdu na 7. místě absolutně. Motor jeho formule začal vynechávat, mechanici pak zjišťovali závady, bohužel neúspěšně. V neděli ráno přijel Jiří Pražák z JP Engine, který má na starosti motor-management RECu. Zjistil, že není zpětná vazba od plynového pedálu, tím pádem nedokázala řídící jednotka motoru rozpoznat zatížení a otáčky motoru. Do prvního nedělního tréninku Novický nastoupil a zajel čas čtvrtého místa absolutního pořadí, které mu vydrželo i v závodních jízdách.
Startoval také týmový jezdec Radek Krakovič s formulí FiKS 09 RK, který sváděl po celý víkend krásné souboje s Milanem Rýzkem. V sobotu Rýzek Radka porazil, v neděli ráno mechanici Radka Krakoviče zkrátili převodové poměry, výsledkem toho bylo, že Radek Rýzka porazil.
Ve Zvolenu bohužel nestartoval týmový Aleš Mlejnek, který řeší problémy s diferenciálem.
Do Týmové trofeje plnými body přispěl Libor Jelínek, který exceloval se svým BMW ve skupině historiků, body dovezl i Kuba Satek se svou rychlou Hondou Civic Type-R. Je velká škoda, že po destrukci motoru svého Swiftu v rakouském Rechbergu nestartoval Ronald Lackner.
 

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner