NOVITECH Motorsport

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home

Vrbno pod Praděden + Bušín-Hambálky review

Email Tisk PDF

Vcelku náročných 14 dní má za sebou sudoměřický tým REC. V rámci mistrovství střední Evropy závodů automobilů do vrchu LMBC 2012 byly odjety dva závody po sobě, prvním z nich byl Vrbenský vrch ve Vrbně pod Pradědem.

Za tým startovali Michal Novický - po oba dva dny obsadil 6. místo absolutně, Aleš Mlejnek - v sobotu odstartoval, ale nedojel pro poruchu

převodovky. Mechanici závadu během večera odstranili, v nedělním závodě si dojel pro páté místo v absolutním pořadí jezdců.

 

Dále startoval i rakouský pilot Ronald Lackner, který si se svým Suzuki Swift vyjel dvě 1. místa a do Týmové trofeje získal plný počet bodů. Zástupce třídy E1-2000 ccm Jakub Satek bodoval dvěma třetími místy. V historických vozidlech obsadil 5. a 2. místo absolutně Libor Jelínek s BMW.

Kromě A. Mlejnka neměl tým žádné větší technické problémy, závody byly pořadatelsky velmi dobře zvládnuty, bohužel se neobešly bez několika havárií - naštěstí bez zranění.

V rámci logistiky a ušetření PHM nechal tým veškerou techniku v Bruntále, protože týden nato se přesunoval o několik málo kilometrů dále od Vrbna na další závody LMBC Bušín-Hambálky. (Děkujeme BP Autosportu za uskladnění a jejich hlídacímu vlčáko-labradoru).

Do Bušína - Hambálky se vrátily závodní stroje po 25 letech, tato trať se nachází nad Šumperkem. Kopec je velmi technický s mnoha vracáky o více než 180°, nechybí ani rychlé pasáže po sobě následujících mírných zatáček, v kterých excelují hlavně formulové vozy a sportovní prototypy.

Bohužel tento závodní víkend již nebyl tak bezproblémový jako ve Vrbně pod Pradědem. V sobotním prvním tréninku M. Novickému na Reynardu 032 F3 upadlo levé přední kolo kvůli závadě centrální upínací matice. Závada byla ještě na trati odstraněna a trénink dokončen. Stejná závada se opakovala v první závodní jízdě na pravém kole. Kolo si to nasměrovalo do divácké zóny, nikomu se nic nestalo. Formule dobruslila po podlaze, vše se naštěstí odehrálo v technické pasáži při malé rychlosti.

Do nedělních jízd vstupoval M. Novický s novými maticemi a bylo z toho 2. místo absolutně za úřadujícím Davidem Komárkem (Norma M20F) a před Jakubem Trnkou (Norma M20F).

Bezproblémově si počínal Radek Krakovič s formulí FiKS 09 RK, který dominoval třídě E2/C-1600 ccm a v neděli se velmi pěkně umístil také v absolutním pořadí - ziskem 8. místa.

V sobotu byl na 2. místě Aleš Mlejnek, který však nedokončil nedělní závod pro poruchu převodovky. S převodovkou měl problémy taky Libor Jelínek na BMW, který tým REC zastupuje v historických vozech, naopak Jakub Satek přispěl do Týmové trofeje dvěma třetími místy ve třídě.

Tým REC se mezi týmy posunul na 3. příčku, mezi jezdci drží průběžné 5. místo M. Novický, 8. místo Aleš Mlejnek, 13. místo Radek Krakovič.

Do konce letošní sezóny zbývá odjet 3 závodní víkendy (Nová Bystrica na Slovensku, Libinské sedlo v Prachaticích a Divácká XIII.)

 

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner