• Zmenšit velikost písma
Home

Nová Bystrica report

Email Tisk PDF

nova_bystrica_mPředposledním závodem automobilů do vrchu LMBC 2011 byl slovenský Kysucko-Oravský pohár pořádaný ve dnech 20.-21. srpna v Nové Bystrici. Za sudoměřický Kovosteel Novitech Motorsport startovali Michal Novický s Reynardem 032 F3, který obsadil 4. místo v sobotu, resp. 6. v neděli.

Týmový kolega Jakub Trnka se sportovním prototypem Norma M20F bodoval v sobotu sedmým místem, v neděli si polepšil na místo páté.

Oba jezdci se nepotýkali s žádnými technickými problémy, M. Novický jen po trénincích lehce dolaďoval stabilizátory. Trať v Nové Bystrici je velmi rychlá s velkým převýšením, rychlostní průměr se pohyboval kolem 160 km/h. Vysoké teploty prověřily životnost motorů.
Závod byl co se týká trati, výborně připraven, dobře fungoval záchranný systém i traťový komisaři, problémy byly jen s neukázněnými diváky, pár incidenstů řešila i slovenská policie. Depo bylo začleněno do centra obce Nová Bystrica.

Posledním závodem letošní sezóny bude Divácká 13. v Divákách u Hustopečí.