NOVITECH Motorsport

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home

Diváky - Steelmet team - tisková zpráva

Email Tisk PDF
steelmet_m

Poslední mistrovský závod seriálu závodů do vrchu LMBC 2011 se uskutečnil ve dnech 17. a 18. září 2011 na sice kratší, ale technicky velice náročné trati v jihomoravské obci Diváky.

Steelmet team se tohoto rozhodujícího podniku zúčastnil v zúžené sestavě, bez Tomáše Beka, jehož v průběhu sezóny neustále trápily problémy se spojkou u jeho vozu a nestihl vůz na tento závod připravit. Tým tak zde reprezentovaly jeho opory – Martin Zimák, Milan Rýzek a Rostislav Ozzy Pilař a dále Radek Kolbábek a Aleš Mlejnek.

A bylo o co bojovat! Steelmet team v celém průběhu šampionátu svému největšímu soupeři, týmu Liqui Moly Komvet Racing, neustále „dýchal na záda“ a měl stále šanci na celkové vítězství! Martin Zimák zde navíc svedl rozhodující bitvu o titul v Juniorské trofeji. Zariskoval a v Divákách startoval se špičkovým vozem VW Golf, zapůjčeným od Zdeňka Němce. A vyplatilo se. Po celý víkend dosahoval fantastických časů a dokázal tak svůj veliký talent. Svoji třídu v sobotním i nedělním závodě vyhrál a titul v „juniorech“ tak získal a pro tým přinesl plný počet bodů!

Jistotou bylo i v podstatě standardní dvakrát první místo Milana Rýzka v historických formulích. Milanovo nasazení a velmi odpovědný přístup jeho i celého týmu kolem jezdce v celém průběhu sezóny – to vše se v Divákách přetavilo v absolutní vítězství v LMBC historických automobilů pro rok 2011! Rosťa Ozzy Pilář v sobotu s přehledem vyhrál svoji třídu NA -2000, ale na neděli mu již přijel velmi zdatný soupeř – rakouský jezdec Hinterhofer na Hondě Civic Type R. Ozzy je pořád velký bojovník, ale tentokrát to nevyšlo a „dal ránu“. Naštěstí bez újmy na zdraví, to se ale nedá říct o jeho Fordu. (Dobrá zpráva na závěr – Ozzy se při odjezdu nechal slyšet, že to dá nějak dohromady a na závěrečném volném podniku ve Vysokém Mýtě chybět nebude. Je to bojovník!).

Zbývající členové týmu, Radek Kolbábek a Aleš Mlejnek, v celé sezóně bojují ve svých třídách tak trochu s větrnými mlýny. Radek opět nemohl stačit a nestačil na raketu Mitsubishi Eclipse Marka Rybníčka a dosáhl dvakrát druhého místa ve třídě E2SH a Aleši Mlejnkovi letos ujíždí špičková technika na čtyřech kolech – Norma M20F Davida Komárka. Takže také dvakrát druhé místo, tentokrát ve třídě E2 +2000.

Každopádně výkony celé této skvělé party nakonec stačily na dělené první místo v týmové trofeji LMBC 2011!!! Oba týmy, Steelmet team i Liqui Moly Komvet racing team nakonec dosáhly úplně stejného počtu 900 bodů!

Závěrem bych chtěl všem lidem, kteří letos tvořili Steelmet team velmi poděkovat. A nejsou to jen výše jmenovaní jezdci, ale i mechanici a v podstatě mnohokrát celé rodiny. Poděkovat jim za skvělou partu a pohodu na závodech a za to, že STEELMET TEAM letos pořádně táhl za jeden provaz!

Na shledanou v sezóně 2012!

Aleš Mlejnek


 

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner