NOVITECH Motorsport

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home

12 hodinovka Pánov 12.9.

Email Tisk PDF

V sobotu 27.9. byl odstartován prestižní motokárový závod na 12 hodin na hodonínské trati Pánov. V boji o první místo a dokonalý pohár vítězů se utkalo 12 týmů a mezi nimi i tým REC ve složení Michal Novický, Adam Konečný, Petr Kopeček, Richard Šimoník, Lukáš Krištofík, Vlasta Pašek a Jaroslav Papica.

Na úvod byl půl hodinový trénink na seznámení se s tratí, která se jela v obráceném směru. Dále následovala kvalifikace, v níž se tým REC umístil na skvělém 4. místě, které získal místní jezdec Petr Kopeček. No a konečně ve 12:00 mohlo být započato dvanáctihodinové šílenství nazývané závod.

Start byl ve stylu LeMans, tudíž jezdci byli na opačné straně než jejich pekelné stroje. Po odmávnutí bílou vlajkou Dušanem Šurýnem se jezdci co nejrychleji nasoukali do motokár a vyrazili. Ze začátku se našim hrdinům z týmu REC dařilo a drželi si 3. místo, ale bohužel jak už to tak občas při závodění bývá, byli nešťastnou náhodou nabouráni jiným jezdcem a odsunuti na 11 pozici. Ale díky bojovnému nasazení se tým REC nezadržitelně sunul kupředu startovním polem a v průběhu následujících 12 hodin se probojoval až na 6. místo, kde ho od 5. místa dělilo jen několik málo sekund. Ale i přes tu nešťastnou náhodu v týmu panovala krásná závodní atmosféra, kterou kazilo jen ne moc vydařené počasí, díky kterému se ze začátku závodu jelo na vlhké trati.

 

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner