NOVITECH Motorsport

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home

1. závod Československého autoslalomu – Dlhá 27.4.2019

Email Tisk PDF

Ondrej kamas peugeot 106 autoslalom dlha 2019 novitech motorsportDo prvního závodu ostré sezony jsme nastoupili opět se stejným vozem, Peugeot 106 Rallye. Nicméně pár změn se odehrálo za volantem. Ondřej Kamas jel s tímto vozem svůj třetí závod, ale poprvé si zažila svůj start v závodě automobilů kartingová závodnice Dagmar Kamas. A šlo jí to více než dobře. O tom ale později.

Jisté změny se odehrály i na technice, především došlo ke změně pneumatik na přední nápravě. Z Avon ZZR ve směsi Medium jsme přesedlali na ještě menší rozměr pneumatik značky Extreme Tyres VR2 v nejměkčí směsi Soft. Ihned od začátku bylo cítit, že akcelerace vozu je větší, a i lepší adheze byla citelná již během prvních metrů. Auto se začalo více chovat jako motokára, bylo více přetáčivé, a proto šlo lépe směřovat do zatáček. Především změna obutí zapříčinila lehká trápení již od začátku. Jak během tréninkových, tak i závodních jízd jsme se lehce prali s nastavením tlaků pneumatik, který byl pro nás velkou neznámou. Bohužel tlaky se nám podařily doladit do stavu dokonalosti až na poslední ostrou jízdu a rozhodně to bylo poznat i na časech.

 

Dáda do tréninkové jízdy vyrazila opatrně a s respektem a čas nebyl nic moc. Po pořádném rozboru stopy, řazení a celkovém chování k autu se výsledky dostavily okamžitě. První ostrá jízda byla rychlejší než ta tréninková o celých 12 sekund! Druhá ostrá jízda znamenala posun o další 4 sekundy a ta třetí o sekundu a půl. Na první závod skutečně skvělý posun a hlavně, co je u slalomu důležité, všechny jízdy byly bez jediné penalizace. Po rozboru videí jsme samozřejmě ještě pár chyb našli, a ještě je rozhodně na čem pracovat! Nakonec z toho byla bohužel pouze bramborová medaile mezi ženami, ale nutno uznat, že na první závod i tak skvělý výsledek a potenciál do budoucna je obrovský.

 

Ondra se od začátku zkoušel dostat ve třídě SP1 na stupínky nejvyšší. Vlivem nedokonalého nastavení tlaků pneumatik ale časy neodpovídaly rychlosti. Po první a druhé jízdě mu patřilo 6. místo ve skupině. Do poslední jízdy se ale vše podařilo doladit a famózním časem z poslední ostré jízdy se posunul vzhůru. Na stupínky nejvyšší to však nestačilo. Nakonec z toho byla také bramborová medaile o šest desetin sekundy od 3. místa v součtu dvou nejlepších časů.

Rozhodně je na čem pracovat a už teď se těšíme na další závod v Dunajské Stredě, který se bude konat 25.5.2019.

 

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner