NOVITECH Motorsport

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home

Motokárista Matěj Krakovič v polovině sezony

Email Tisk PDF

Písek-Hradiště 7. - 9. června 2019

 

Mistrovství České republiky v kartingu

 

Třetí závod, kterého jsme se zúčastnili, se jel na motokárovém okruhu v jihočeském Písku 7. – 9. června. Byl to opět podnik zařazený do „Mistrovství České republiky v kartingu“. Trať tam byla pro nás úplně nová a pro závodníky velmi náročná s minimem možností k předjíždění. Během pátečních tréninků se ji Matěj musel dobře naučit, protože v sobotu už nás čekala opět kvalifikace a 1. závodní jízda.

 

Při dobře rozjeté kvalifikaci došlo k nehodě jednoho ze soupeřů a kvalifikace tak byla zastavena a časy anulovány. Při opětovném startu musel Matěj startovat až za všemi závodníky a v 7 minutové kvalifikaci už neměl možnost zajet čisté kolo, když se musel proplétat mezi pomalejšími soupeři. Nakonec zajel pouze 10. nejrychlejší čas.

 

 

 

První závodní jízdu skončil 9. Ve druhé jízdě se posunul na 8. pozici a při napínavém superfinále se nakonec probojoval na konečné 6. místo. Pro nás krásný výsledek vzhledem ke konkurenci a náročné trati.

 

 

Třinec 20. - 23. června 2019

 

Moravský pohár a Mistrovství Slovenské republiky v kartingu

 

Poslední závod před letní přestávkou se jel v Třinci na Steelringu 20. – 23. června. Nová moderní motokárová trať naučila Matěje během pátečních tréninků mnoho nových dovedností. Během sobotních tréninků Matěj zrychloval své časy a zdokonaloval svou závodní stopu především v ostrých zatáčkách. V měřeném tréninku zajel 10. nejrychlejší čas 1:18.823.

 

V 1. finálové jízdě si Matěj vybral smůlu hned při startu. Motokára startující před ním zůstala stát, Matěj se s ní dostal do kontaktu a propadl se na 13. pozici. Ale náš závodník zabojoval a cílem projel jako 11.

 

Při nedělní 2. finálové jízdě Matěj neustále zrychloval a vylepšil svou pozici. V cíli uzavíral desítku nejrychlejších závodníků.

 

Superfinále začal Matěj velice slibně, když se ihned po startu dostal na 9. místo. Bohužel v posledním kole při objíždění pomalejších závodníků o kolo vyjel mimo ideální stopu, nabral na pneumatiky mnoho nečistot a motokára se stala s velkými vibracemi těžce ovladatelnou. Matěj se tak propadl na konečné 12. místo.

 

Z Třineckého Steelringu si odvážíme spoustu nových zkušeností a dovedností, které budeme potřebovat při dalším závodě, který nás čeká ve Vysokém Mýtě druhý víkend v srpnu.

 

 

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner